Vos išgirdus „Bel Canto“ choristų balsus topteli mintis – šie žmonės tikri profesionalai, atidavę visą gyvenimą muzikai. Ir nedaug kas pagalvotų, kad šis Vilniaus mokytojų namų mišrus mėgėjų choras vienija 50 skirtingų specialybių žmonių.

„Išties, kiekvienas choro narys šiai veiklai skiria daug laiko. Jei norime kažko pasiekti – turime dirbti. Tačiau, kad ir kaip bebūtų keista, darbo dienomis kiekvienas iš mūsų dirbame skirtingus darbus, kurie įprastai nėra niekaip susiję su muzika“, – pokalbį pradeda choro „Bel Canto“ prezidentė, choristė Agnė Aleksejevaitė

Choristė Agnė Aleksejevaitė (asm. archyvo nuotr.)

Pripažintas pasaulyje
Choras „Bel Canto“ 2013 ir 2017 metais išrinktas geriausiu mėgėjų choru Lietuvoje, o 2014 metais apdovanotas aukso medaliu Pasaulio chorų olimpiadoje. Choras pasižymi išskirtinumu, naujumu, siekiu formuoti kitokį požiūrį į šiuolaikinę chorinę muziką ir jos atlikimą. Tai atspindi choro vykdoma veikla. Jo koncertuose ne kartą buvo galima išvysti pasaulinio garso šiuolaikinės chorinės muzikos korifėjų: „Grammy“ laureatą, TED konferencijos pranešėją, kompozitorių ir dirigentą Eric’ą Whitacre’į, kompozitorių Ola Gjeilo, Švedijos chorą „Svanholm Singers“ ir „Sofia Vokalensemble“ elitinį vokalinį ansamblį VOCES8 (Didžioji Britanija) ir kitus.
„Taip pat buvome pirmieji Lietuvoje, choro veiklai pasitelkę išmaniąsias technologijas. Sukūrėme oficialų kanalą „YouTube“ ir publikavome savo muziką „Spotify“, „iTunes“ ir „Amazon“ platformose“, – pasakoja pašnekovė.

Atsidūrė kryžkelėje
Istorijos heroję visą gyvenimą lydėjo meilė muzikai: Naujosios Akmenės muzikos mokykloje ji baigė chorinio dainavimo, vėliau – solinio dainavimo specialybę. O dvyliktoje klasėje turėjo rinktis: ar studijuoti teisę, ar muziką. „Visgi pasirinkau teisę. Šiuo metu dirbu advokato padėjėja. O muzika liko svarbi mano gyvenimo dalis“, – pasakoja A. Aleksejevaitė.
Teisininkei dainavimas chore – atgaiva sielai. Kilti į sceną ir dainuoti prieš milžinišką auditoriją – neapsakomas jausmas: „Dalyvavimas choro „Bel Canto“ veikloje leidžia bent šiek tiek prisiliesti prie to, ką ketinau pasirinkti. Be to, tai turiningas laisvalaikio leidimo būdas. Kur kas geriau po darbo vykti repetuoti nei pasilikti namie ir drybsoti prie televizoriaus.“

 

Choras „Bel Canto“ (choro archyvo nuotr.)

Dainuoja kartu su būsimu vyru
Jau ketverius metus chore dainuojanti moteris tikina, jog klaidinga manyti, kad papildoma meninė veikla trukdo šeimai.
„Taip, tai išties reikalauja laiko. Tačiau suderinama – chore daug dainuojančių šeimų. Aš pati chore dainuoju su savo būsimu vyru. Mes net keliaujame, repetuojame, leidžiame laisvalaikį kartu su šeimomis, vaikais“, – patirtimi dalijasi choro prezidentė.

Tarsi šeima
Net 70 dainininkų subūręs choras didžiuojasi įvairių specialybių – nuo fizikų iki filologų – choristais. „Įsitraukusi į šio choro veiklą susipažinau su daug skirtingų charakterių, patirčių, profesijų žmonių. Tad dainuodama ne tik patenkinu savo aistrą muzikai, bet ir susirandu daug bendraminčių, kurių galbūt kitur nesutikčiau“, – teigia A. Aleksejevaitė.
Pasak atlikėjos, bendra veikla ugdo bendruomeniškumą, kurio kartais mūsų visuomenėje taip trūksta. Kai kurie choristai susidraugauja ir bendrauja jau ne tik per pasirodymus ar repeticijas, bet ir susitinka laisvalaikiu, nes bendri laimėjimai ir pasiekimai suvienija.