„Šiaulių kultūros centras – tai moderni, patraukli ir daugiafunkcė erdvė, kurioje ir šiaulietis, ir miesto svečias ras estetišką aplinką, aplankys įdomius ir kokybiškus renginius“, – teigia Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Visai neseniai, po daugiau nei dvejus metus trukusios pastato renovacijos, duris atvėręs Kultūros centras tik pradeda naują savo erą ir žada džiuginti ne tik sutvarkyta infrastruktūra, bet ir įdomiais renginiais.

Pradžių pradžia
Šiaulių kultūros centro veiklos istorija pradedama skaičiuoti nuo 1946 metų, kai įsteigti Šiaulių miesto kultūros namai prieglobstį rado buvusiuose Liaudies namuose. Pastatas Aušros alėjoje, kur ir dabar įsikūręs Šiaulių kultūros centras, buvo pastatytas 1962 metais. Kultūrinis gyvenimas čia nuolat plėtėsi ir klestėjo: būrėsi teatro, šokių kolektyvai, veikė chorai, orkestrai, įvairūs klubai ir studijos.

Šiaulių kultūros centro (ŠKC) vadovė Deimantė bačiulė (ŠKC archyno nuotr. )

„Turime sukaupę daug istorinių nuotraukų, atsiminimų, faktų ir dokumentų iš spaudos. Visi jie liudija vieną ir tą patį dalyką – Kultūros centras visada buvo gyvas organizmas, kupinas veiklos ir įvairiausių renginių. Čia gyvenimas virte virė, keitėsi žmonės, kūrėsi nauji kolektyvai, vietą rasdavo pačios įvairiausios iniciatyvos. Štai anuomet Šiaulių kultūros rūmų pastate susikūrė pirmoji dainuojamosios poezijos studija, taip Kultūros centras tapo šio revoliucinio ir siaurai žinomo žanro namais ir prieglobsčiu. Čia repetuodavo ir populiari Šiaulių pedagoginio instituto dailės ir muzikos studentų roko grupė BIX. Pirmasis grupės pasirodymas įvyko 1987 metais Šiaulių kultūros rūmų organizuotame konkurse, kurį grupė ir laimėjo. Be to, čia buvo įsteigtas ir leistas pramoginis leidinys jaunimui „5 minutės“, kuriame buvo rašoma apie kultūrą ir jaunimo gyvenimą“, – nesustodama vardija D. Bačiulė.

Atvėrė duris po renovacijos
Po daugiau nei dvejus metus trukusios renovacijos visiškai atsinaujinęs Šiaulių kultūros centras atvėrė duris. Suremontuotos salės ir jų prieigos – dabar visiškai funkcionuoja 4 modernios salės: Kultūros centre veikia dvi salės su stacionariomis scenomis, integruotomis garso ir šviesų sistemomis (Didžioji koncertų salė ir Kamerinė salė) ir dvi salės su mobilia garso, apšvietimo, vaizdo transliavimo įranga bei galimybe pastatyti mobilias scenas (Oranžinė salė ir pramogų salė „Maksas“). Sutvarkytos ir naujai įrengtos mėgėjų meno kolektyvų patalpos (jose veikia 13 Kultūros centro kolektyvų – choreografijos, dailės, vokalo, chorinio dainavimo).

Pastate taip pat pakeistos būtinos vėdinimo, šildymo, elektros tiekimo ir apšvietimo sistemos. Įrengta garso įrašymo studija. Vestibiulyje įrengtas liftas, informacijos punktas ir interaktyvi istorinė Šiaulių kultūros centro ekspozicija, pasakojanti gyvąsias istorijas.

Ateities planai
Šiaulių kultūros centro direktorė tvirtina, kad, nors renovacija baigta, planų ir idėjų dar daug. „Planuojame, kad bus įkurdinta ir ilgalaikė etnokultūrinė paroda bei interaktyvi šviesų, garso, jausmų ekspozicija, skirta akliesiems ir silpnaregiams, tačiau pritaikyta ir regėjimo sutrikimų neturinčiai auditorijai. Planuojame, kad Kultūros centre veiks amatų dirbtuvių erdvės, kuriose vyks molio, drožybos ir audimo edukaciniai užsiėmimai. Viliamės, kad tokie užsiėmimai bus labai įdomūs mažiesiems šiauliečiams. Centro vestibiulyje įrengsime išmaniuosius įrenginius, padėsiančius svečiams susipažinti su mūsų istorija“, – sako D. Bačiulė.

Šiaulių kultūros centro direktorė tiki, kad atnaujintas pastatas bus naujos kultūros eros Šiauliuose pranašas: įkvėps kurti netradicinius ir netikėtus kultūrinius projektus, paskatins stiprinti tradicinius renginius, leis plėtoti mėgėjų meno iniciatyvas. Kultūros centre bus sudaromos sąlygos ir kitų organizacijų veiklų pristatymui: čia vyks kultūros, švietimo, sporto įstaigų renginiai, vietą ras ir verslo atstovų iniciatyvos.