Apie projektą

Ar pastebėjote, kad šiuo metu daugelyje Lietuvos vietovių intensyviai tvarkomi ar jau baigiami renovuoti kultūros centrai, koncertų salės, muziejai, teatrai, paveldo objektai?
Naujam gyvenimui prikeltuose pastatuose kuriamos ne tik atlikėjų pasirodymų erdvės, bet ir sudaromos sąlygos skleistis kūrybinių ir kultūrinių industrijų, bendruomenės iniciatyvoms, turizmo plėtrai.

Siekiant informuoti apie vykstančius pokyčius, parodyti atsiveriančias perspektyvas ir paskatinti visuomenės narius tapti aktyviais kultūros sektorių dalyviais, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija įgyvendina projektą „Aktuali kultūra“. Tai išplėstinis projektas, skatinantis atrasti, pažinti ir prisijaukinti šalia esančią kultūrą.

 

Sutvarkyta ir pagerinta infrastruktūra be žmonių tėra tik sienos. Šiuo tinklalapiu norime padėti plačiajai visuomenei, menininkams ir kultūros darbuotojams iš naujo atrasti kūrybines ir kultūrines erdves, pažvelgti į kultūrą nauju žvilgsniu.

 

Šioje virtualioje erdvėje kiekvienas galės rasti sau naudingos informacijos: sužinoti, prie kokių mėgėjų meno kolektyvų galima prisijungti, kokius įdomius kultūrinius objektus aplankyti (po kai kuriuos iš jų bus galima virtualiai pakeliauti ir šiame tinklalapyje), kokioje erdvėje galima organizuoti parodą ar koncertą ir t. t. Be to, visus kviečiame pasidalyti ir savo mintimis bei idėjomis – pasiūlyti, kaip galima pagerinti kultūrinį gyvenimą savo krašte.